MENU

Lososový olej

14988.jpg

Rybí tuk obecně kromě vitamínů A a D, obsahuje nenasycené mastné kyseliny, především Omega – 3 a Omega – 6 mastné kyseliny, které jsou důležité pro mnoho metabolických pochodů v organismu. Pozitivně ovlivňují funkci krve a krevního oběhu, mají vliv na správný vývoj kostí. Příznivě ovlivňují zdravý vývoj kůže, podporují imunitní systém a snižují riziko infekcí.

Losos se považuje za rybu s  krátkou životností, a proto jeho maso a tím i olej z něj, by nemělo být zaneseno toxiny, jak je možné u jiných ryb. Právě EPA (kyselina eikosopentenová) a DHA (kyselina dokosahexanová), což jsou hlavní Omega-3 mastné kyseliny v něm obsažené pomáhají snižovat rizikové faktory pro vznik srdečních onemocnění, podporují i obnovují kloubní chrupavku. Lososový olej  také významně snižuje hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá řešit některé zdravotní a kožní problémy, jako je lámavost a vypadávání srsti, matná srst, lupy, záněty kůže, řídká srst, alergické reakce, poruchy imunitního systému i problémy s reprodukcí. Napomáhá k udržení zdravé kůže a srsti, omezuje svědění. Příznivé látky přecházejí i do mateřského mléka a jsou důležité pro vývoj mozku a zrakového aparátu mláďat, proto je vhodný pro kojící feny i kočky. Je výborným doplňkem nejen v období růstu, ale i pro staré psy a kočky.

Mimo jiné lososový olej zchutňuje a svým aroma zvýrazňuje krmivo. Je vhodný i pro psy a kočky s citlivým zažívacím aparátem, může snižovat i alergické reakce při potravinové intoleranci. 

Lososový olej je krmný doplněk, obvykle není uváděn obsah vitaminů A a D v produktech, které ho obsahují. Protože by teoreticky mohlo dojít k předávkování, nelze přidávat další preparáty, které tyto vitaminy obsahují. Je nutno dodržovat návod výrobce, který udává množství preparátu nebo obohaceného krmiva optimální pro životní etapu, stáří a váhu kočky nebo psa.

***Objednávky vytvořené do 14 hodiny doručujeme následující pracovní den***