MENU

Hyalutidin DC AKTIV pro psy 2x125ml

Unikátní Kloubní výživa pro psy

EAN: 4260415060129 ID: 5413

Cena: 1 238 Kč
Dostupnost: Není skladem
Datum exspirace: 28.2.2026

Nákupem tohoto produktu získáte 111 bonusových bodů


Popis

Popis produktu

Kloubní výživa pro psy Hyalutidin DC Aktiv je velmi účinná a praxí prověřená kloubní výživa pro psy. Unikátnost spočívá v moderním inovativním procesu výroby pomocí bakteriálních kultur. Nahradí injekční aplikaci kyseliny hyaluronové do kloubu a postaví vašeho psa opět na nohy. Vhodné i jako prevence štěňatům a mladým jedincům.

Pro koho je Hyalutidin DC určen:

Seniorům s opotřebenými klouby trpící  bolestmi kloubů

Aktivním pracovním psům jako prevenci a péči o pohybový aparát

Štěňatům od tří měsíců stáří v období maximálního růstu jako podporu pro správný vývin pohybového aparátu

Psům po úrazech nebo prodělané kloubní operaci jako řešení prevence možnosti vzniku artrózy

Přednosti této kloubní výživy:

Zcela nová generace přípravku v intenzivní péči o pohybový aparát a jeho výživu

Bezkonkurenční a jedinečné složení výrobku

Vysoká koncentrace účinných látek

Protizánětlivý účinek vedoucí k zastavení zánětu a utlumení bolesti

Kvalitativní doplnění kloubní tekutiny a posílení její funkčnosti

Zastavení degradace kloubní chrupavky a její následná obnova

Dlouhodobá působnost bez rizika z vedlejších účinků

Dermatologický efekt v působení na organizmus

Příjemná chuť a vysoká vstřebatelnost

Výborná snášenlivost a šetrnost k trávicímu ústrojí

Rychlá absorpce k depozitním místům v organizmu

Maximální komfort užívání - jediná denní dávka účinných látek

Bezpečnost při dlouhodobém užívání

Efekt energetického doplňku  

Pro koho je Hyalutidin DC určen:

Seniorům s opotřebenými klouby trpící  bolestmi kloubů

Aktivním pracovním psům jako prevenci a péči o pohybový aparát

Štěňatům od tří měsíců stáří v období maximálního růstu jako podporu pro správný vývin pohybového aparátu

Psům po úrazech nebo prodělané kloubní operaci jako řešení prevence možnosti vzniku artrózy  

Hlavní účinná látka: Hyaluron-Chondroitin-Komplex 1.500,0 mg/100ml(!!!)  

Dávkování:

Jednorázově před krmením nebo s krmením, po dobu 30 dnů nepřetžitě.  malá plemena (do 10-ti kg) - 2 ml / den střední plemena (10 - 30 kg) - 4 ml / den velká plemena (30 - 50 kg) - 6 ml / den (2x125ml v balení vydrží na 40 dní) obří plemena (50 - 70 kg) - 8 ml / den

V případech starších zvířat s dlouhotrvajícími problémy s pohybem a zvětšené bolestivosti či výrazně namáhaných zvířat ve sportovním vytížením a s tímto spojeným vyšším zatížením a opotřebováním pohybového aparátu se pro prvních deset dní doporučuje zvýšit denní dávku a to u malých plemen na 3 ml, u středně velkých na 6 ml, velkých na 9 ml a obřích plemen na 12 ml.

Za jak dlouho se projeví účinky:

Na základě výše uvedeného příjmu a doplňování zásoby kyseliny hyaluronové a chondroitinu v organizmu v závislosti na stupni poškození kloubních tkání a na zatížení kloubu, může uvedená saturace neboli doplňování depozit výše uvedených základních stavebních látek synoviální tekutiny trvat různou dobu.

Samozřejmě se účinek neprojeví ihned, neboť zásoba kyseliny hyaluronové a chondroitinu musí být nejprve dále doplněna na optimální mez. Ale již po druhém týdnu denního podávání můžeme pozorovat u zvířat začínající úlevu od bolesti – zvíře lépe vstává, má větší chuť do práce či pohybu vůbec, zlepšenou pohyblivost a větší ohebnost. Během následující doby se tato zlepšení stávají více a více zřejmými, s občasnými výkyvy v závislosti na počasí a namáhaní kloubů.

Obvykle na konci čtyřtýdenního podávání HCK je většina artritických bolestí a potíží snížena na lehce snesitelnou úroveň nebo úplně zmizí. V některých případech se ale v závislosti na jedincem nahromaděných požadavcích a na namáhání kloubů podávání HCK musí prodloužit na šest až osm týdnů, dokud není u zvířete dosaženo dostatečné úlevy od bolesti a tím zlepšení pohyblivosti.

Jakmile je pohyblivost do velké míry zlepšena a úleva od bolesti je značná, efekt pro jednotlivce potrvá bez užívání HCK různou dobu, obvykle čtyři až šest měsíců, především v závislosti na namáhání kloubů. Jakmile se potíže zvířete opět začnou projevovat, doporučujeme denně užívat doplněk HCK po dobu dalších čtyř týdnů.

Pravidelným užíváním doplňku HCK v dobách potíží plus užívání s přestávkami, můžeme potlačit a zastavit bolestivost způsobenou artrózou a podstatně zvýšit pohyblivost, uvolnění a ohebnost pohybového aparátu všech plemen psů.

Co je to Hyaluron-Chondroitin-Komplex (HCK)?

Pro optimální ochranu chrupavky je nyní kyselina hyaluronová k dispozici ve vstřebatelné formě jako doplněk výživy v komplexu s chondroitin sulfátem jako Hyaluron-Chondroitin-Komplex, ve zkratce HCK.

Tyto dvě hlavní složky synoviální tekutiny působí synergisticky (součinně), tzn. že se navzájem podporují při ochraně a výživě chrupavčité tkáně. Komplex kyseliny hyaluronové a chondroitinu vykazuje mnohem účinnější vlastnosti než každá z těchto látek samostatně.

HCK - tento klinicky ověřený komplex účinných látek je nyní k dispozici jako tonikum, v tekuté, chutné a lehce vstřebatelné formě, takřka s okamžitou absorpcí a doplňováním depozitních míst v organizmu, čímž je zajištěna velmi rychlá účinnost.

Výhodou této formy výživy a jejího složení je maximální komfort v doplňování pouze v jediné denní dávce a dále výborná snášenlivost a šetrnost k sliznicím trávicího ústrojí, která podstatně méně zatěžuje organismus než prášek či tablety.

Nicméně, HCK ve formě doplňku stravy není lékem, ale nutričním posilujícím povzbuzujícím prostředkem – doplňkem krmiva, který nemá žádné známé vedlejší účinky. Po vstřebání jsou obě složky HCK rozvedeny mimo jiné do kloubů, kde podporují kvalitnější tvorbu synoviální tekutiny a do určité míry i ochranu chrupavky. Tímto je snížen, či dokonce zastaven postup degradace chrupavky kloubu, zlepšuje se jejich pohyblivost a artritická bolest zmizí nebo je výrazně menší.  

Proč je Hyalutidin DC Aktiv tak účinný? 1. Kyselina hyaluronová – Základní stavební kámen „maziva“ kloubů

Tato látka je důležitou součástí mnoha tkání: napíná kůži a pojivovou tkáň, udržuje pružnost chrupavky a promazává naše klouby. Kyselina hyaluronová je základní součástí synoviální (kloubní) tekutiny, “maziva” kloubů. Bez ní by naše klouby nemohly fungovat tak snadno, jak obvykle fungují. Navíc synoviální tekutina slouží jako poduška a jako zdroj živin pro buňky chrupavky, která se musí pravidelně obnovovat.

Dosud mohla být kyselina hyaluronová používána výhradně vstřikováním a to artikulárně (přímo do postiženého kloubu). Tento způsob však má některé známé nevýhody. Přímý vstřik injekcí do kloubu je bolestivý jako při každém zásahu do organizmu existuje nebezpečí, že s injekcí bude do sterilní kloubní dutiny zavlečen původce nemoci a tam spustí nebezpečnou kloubní infekci. Dále tento zákrok musí provádět veterinář lékař, což je náročné na čas i peníze.

Dříve nebylo perorální (ústní) doplňování kyseliny hyaluronové účinné, a to kvůli její velké molekulární váze, která do značné míry nedovolovala vstřebávání ve střevech a efektivní výživu tkání.

Proto vědci vyvinuli speciální postup úpravy hyaluronové kyseliny, díky němuž se tato látka z velké části ze střev vstřebává a je tak efektivně použita tam, kde je její nedostatek v organizmu. Zároveň jejím doplněním do pohybového aparátu stimuluje produkci endogenní kyseliny hyaluronové, má za následek normalizaci viskoelastických vlastností synoviální tekutiny a aktivuje procesy reparace tkáně na úrovni kloubní chrupavky. Kromě toho byly prokázány protizánětlivé a analgetické účinky. Tyto vlastnosti mají za následek zlepšení funkce kloubu a subjektivní i objektivní zlepšení příznaků, které onemocnění kloubu provázejí.

Dnes již tedy může být kyselina hyaluronová podávána jako „lehká váha“ vázána v komplexe. V této formě může být přijímána zažívacím traktem spolu s denní dávkou krmiva, odváděna do krevního oběhu a dále rozdělována na depozitní místa, do všech tkání, včetně kůže, očí, kostí, srdečních chlopní, meziobratlových plotének a samozřejmě kloubů. Jednotlivá depozitní místa v organizmu (v tomto případě i kloubní tekutina) jsou znovu postupně saturované (doplněné) kyselinou hyaluronovou a to v takovém množství, které mnohonásobně převyšuje podíl v preparátech, jež do organizmu aplikujeme injektováním. 2. Chondroitin – Garant pružnosti tkáně

Dalším elementem komplexu HCK, nezbytná složka hmoty chrupavek a zároveň “magnetem na tekutiny” je mukopolysacharid Chondroitin (viz strukturální vzorec). Bioaktivní formou chondroitinu je chondroitinsulfát, díky svému silnému negativnímu náboji a efektivnímu vázání vody, která se nenechá stlačovat, zajišťuje pružnost chrupavky.

Protože chrupavčitá tkáň není protahována cévami, nedostává svou výživu krevním oběhem, nýbrž je zaopatřována kloubní tekutinou (synovia). Chondroitinsulfat se stará o to, že chrupavčitá tkáň bude průchodná pro potřebnou výživu chrupavčitých buněk. Pokud není k dispozici dostatek chondroitinu, vede to jednostranně k malému množství živin v chrupavce. Chrupavčité buňky vysychají, scvrkávají se a nakonec odumírají.

Stručně řečeno, nedostatek chondroitinu způsobuje degeneraci chrupavky a napomáhá vývinu a tvorbě artrózy. Dle doporučení EULAR vykazuje chondroitin středně silný až silný účinek na snížení bolesti a na zvýšení funkčnosti kloubu.

Rovněž je prokázáno, že účinnost Chondroitinu je závislá na dostatečné přítomnosti přirozené koncentrace kyseliny hyaluronové. Samostatně v podávaných přípravcích víceméně neúčinkuje, protože pouze za přítomnosti kyseliny hyaluronové dochází k aktivizaci chontrocitů, které jsou následně schopné metabolizovat chondroitin. Tento vzájemný poměr je v komplexu HCK ve vyváženém stavu.

Vitamín E - Nejen přirozený „elixír mládí.

Mimo jeho zařazení mezi význačné antioxidanty, se vitamín E v organismu spolupodílí na obnově a podpoře pohybového aparátu a to především při růstu svalové tkáně, dále v urychlení hojení a rekonvalescenci po úrazech a operacích a rovněž ve zvyšování schopnosti organizmu v odbourávání škodlivin – detoxikace. Také je nazýván jako přirozený „omlazovač“ organizmu. Nejde ani tak o proces omlazování jako spíše o zpomalení rozvoje změn souvisejících se stárnutím.  


***Objednávky vytvořené do 14 hodiny doručujeme následující pracovní den***